Gmina Miasta Gdyni wraz z Gdyńskie Centrum Zdrowia serdecznie zapraszają wszystkich gdyńskich Seniorów na wyjątkowe wydarzenie poświęcone profilaktyce zdrowotnej oraz wsparciu dobrego samopoczucia.

> Data: 22 października
> Godziny: 10:00-16:00
> Miejsce: Przystań Chylońska 237, Gdynia – wejście od strony hali Gdyńskiego Centrum Sportu

Dzień Zdrowia Seniora to doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie, skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistycznych, zintegrować się z innymi seniorami oraz dowiedzieć się więcej o możliwościach wspierania zdrowego stylu życia!

W programie przewidziano bezpłatne badania i konsultacje, które pozwolą zadbać o zdrowie i skonsultować się ze specjalistami:
> Pomiar glukozy
> Pomiar ciśnienia krwi
> Badanie poziomu cholesterolu
> Konsultacje farmaceutyczne
> Porady endokrynologa
> Porady dietetyczne
> Porady dermatologiczne
> Konsultacje z kardiologiem
> Badanie PSA
> Ocena ryzyka poważnego złamania osteoporotycznego narzędziem FRAX

Dodatkowe atrakcje:
Podczas wydarzenia przygotowane będą również stoiska informacyjne, gdzie można będzie skorzystać z dodatkowych porad i zapoznać się z bogatą ofertą partnerów:
Centrum Aktywności Seniora – prezentacja oferty Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zajęć pozauniwersyteckich.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – informacje na temat zagrożeń związanych z kleszczami oraz metod ich zapobiegania, możliwość przetestowania alkogogli oraz nauka prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.
Klub Piłkarski Arka Gdynia – prezentacja oferty sportowej, w tym pokaz walking futbolu (futbolu chodzonego), który jest doskonałą formą aktywności fizycznej dla seniorów. Namiastka tego sportu była zaprezentowana podczas meczu Arka Gdynia - Chrobry Głogów przez old boyów Arki.
NFZ – możliwość wyrobienia karty EKUZ oraz nauka samobadania piersi i jąder.

Dlaczego warto wziąć udział?
To niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z bezpłatnych badań, otrzymać fachowe porady specjalistów oraz zadbać o swoje zdrowie w miłej atmosferze. Spotkanie ma na celu wspieranie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród seniorów oraz zwiększenie świadomości na temat profilaktyki zdrowotnej.

Wstęp wolny! Nie prowadzimy zapisów – wystarczy przyjść.
Serdecznie zapraszamy wszystkich gdyńskich seniorów do wspólnego dbania o zdrowie! :)

Partnerzy wydarzenia: Medycy w Sercu Gdyni, Sanus Pedi, Centrum Aktywności Seniora, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Arka Gdynia, NFZ, Gdyńskie Centrum Sportu.