Wycieczka autokarowa

Wiedeń – Budapeszt – Bratysława – Brno

Wiedeń to malowniczo położona nad Dunajem stolica Austrii. W tym mieście pełno jest pięknych kamienic, wąskich uliczek, ogromnych pałaców i parków, po których można spacerować godzinami.
W programie zwiedzania: na zewnątrz – Kallenberg (z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami), Pałac Szunbrunn (dawna letnia rezydencja Habsburgów i cesarzowej Sisi, otoczona pięknymi ogrodami), Howburg (wiedeńska rezydencja władców Austrii od XIII wieku aż do 1918 roku), Parlament (miejsce obrad dwóch izb parlamentu Austrii – Rady Narodowej i Rady Federalnej), Ring (okazały bulwar w centrum miasta), Opera (jeden z najlepszych obiektów operowych świata), gmachy muzeów, wewnątrz: katedra (najważniejsza świątynia Wiednia).

Budapeszt – stolica Węgier, jedna z piękniejszych europejskich stolic. Ze względu na niezwykłą zabudowę i zapierające dech w piersiach naddunajskie krajobrazy, bywa nazywany Paryżem Wschodu.
W programie zwiedzania: na zewnątrz – Parlament (jeden z największych gmachów parlamentów narodowych na świecie), Plac Bohaterów (pomniki i posągi będące jednym z symboli miasta), Most Łańcuchowy (pierwszy most kamienn na Dunaju w granicach Węgier), Baszta Rybacka (pełna schodów, korytarzy, wież i rzeźb), Zamek Królewski (piękny kompleks zamkowy górujący nad otoczeniem, przez wieki był siedzibą królów Węgier), Wzgórze Gellerta (malowniczy punkt widokowy w Budapeszcie), wewnątrz: Katedra (największa budowla sakralna Węgier), Kościół Macieja (najpiękniejszy i najsłynniejszy kościół katolicki Budapesztu).

Bratysława – naddunajska stolica Słowacji, miasta, które pamięta swoją trudną historię, zarówno tę habsburską, jak i komunistyczną. Bratysława dynamicznie się zmienia, budzi do życia i chce być zieloną perłą środkowej Europy. Jest intrygująca i zachęca, żeby zagubić się na ciasnych i przepięknych uliczkach starego miasta.
W programie zwiedzania: na zewnątrz – Brama Michalska (jedyna zachowana brama miejska w Bratysławie.), Rynek Główny i Ratusz (serce bratysławskiego Starego Miasta), Pałac Arcybiskupi (była letnia rezydencja arcybiskupów), uniwersytet (najstarsza i największa szkoła wyższa na Słowacji), synagoga (jedyna w mieście, która ocalała spośród 19 przedwojennych bożnic), zamek (najbardziej znany obiekt miasta górujący nad historycznym centrum), wewnątrz – katedra (największy i najważniejszy kościół w Bratysławie).

Morawy Południowe „Toskania Północy” – jeśli poszukujemy toskańskich klimatów, odnajdziemy je nie tylko we Włoszech, ale także na Morawach. Znajdziemy tam piękne krajobrazy, morawskie wino oraz wiele ciekawych miasteczek i pałaców, które warto odwiedzić.
W programie zwiedzania: Pałac i Park Lednice (jeden z najpiękniejszych zespołów nowogotyckich w Europie), Austerlitz (miejsce "bitwy trzech cesarzy", jedna z najważniejszych i najsłynniejszych zwycięskich bitew Napoleona Bonaparte), Brno – Rynek Główny (centralny plac w mieście z zabytkowymi pałacami i kamienicami), Zamek Szpilberg (siedziba królów, zbudowana w XIII wieku, w późniejszych latach przekształcona w jeden z elementów kompleksu militarnego), wewnątrz: katedra (główna świątynia diecezji brneńskiej).

• 30 września - 5 października 2025

2.490 zł

2.390 zł

• Cena zawiera:
  • Przejazd komfortowym autokarem z Gdyni
  • Zakwaterowanie w hotelu ***, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje: od obiadokolacji w dniu rozpoczęcia wycieczki do śniadania w dniu wyjazdu) oraz obiad w drodze powrotnej
  • Dodatkowe degustacje lub posiłki ujęte w programie
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA TUiR: NNW na sumę 15.000 PLN i KL na sumę 60.000 EUR
  • Cena nie zawiera:
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji (opcjonalne)
  • Własnych wydatków podczas wycieczki

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2024 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych, ceny paliw oraz kursów walut.
  • W przypadku istotnych zmian cen powyższych składowych, w szczególności kursu walut - cena wycieczki może ulec zmianie.