LETNIE ZAJĘCIA RUCHOWE 2026 | zapisy od 15.05.2026
04 maj 2026
Przemek
Informujemy, że zapisy na LETNIE ZAJĘCIA RUCHOWE 2026 będą od piątku 15.05.2026 w biurze Fundacji FLY przy ul. Świętojańskiej 36/2 w godz. 08:30-15:30.
"W zdrowym ciele zdrowy duch" – a w wakacje czas na ruch! Jak co roku, serdecznie zapraszamy na nasze LETNIE ZAJĘCIA RUCHOWE :)
Zapisy ruszą od piątku 15.05.2026, od godz. 08:30, w biurze Fundacji FLY przy ul. Świętojańskiej 36/2. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim potencjalnie zainteresowanym :)
Zapisy ruszą od piątku 15.05.2026, od godz. 08:30, w biurze Fundacji FLY przy ul. Świętojańskiej 36/2. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim potencjalnie zainteresowanym :)
Czym są Letnie Zajęcia Ruchowe? W skrócie:
- LETNIE ZAJĘCIA RUCHOWE to wakacyjne zajęcia ruchowe, tj. Zdrowy kręgosłup* / Tai Chi** / Shiatsu*** / Pilates**** / Joga*****;
- zajęcia będą trwały od 22 czerwca do 25 września 2026;
- cena to 90 zł za cały ten okres – za jedną wybraną grupę;
- wszystkie grupy zajęć są opisane poniżej;
- Letnie Zajęcia Ruchowe będą się odbywały na naszej salce gimnastycznej przy ul. Świętojańskiej 32 (nad drogerią Hebe);
- zapisy są od piątku 15 maja w biurze Fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2 (I piętro, nad Pizzą Hut, wejście obok sklepu Biedronka od stronu ulicy Świętojańskiej, wystarczy wpisać numer "2" na domofonie i drzwi otworzą się automatycznie) – w biurze można również dokonać wpłat i otrzymać wszelkie niezbędne informacje.
GRUPY Letnich Zajęć Ruchowych:
ZDROWY KRĘGOSŁUP (prowadząca: Daria Gorzkiewicz)
I) wtorek | 09:00-09:45
II) wtorek | 10:00-10:45
TAI CHI (prowadzący: Tomasz Trąbiński)
I) wtorek | 12:00-13:00
SHIATSU (prowadzący: Tomasz Trąbiński)
I) środa | 12:00-13:00
PILATES (prowadząca: Kinga Chabros)
I) czwartek | 11:00-11:45
II) czwartek | 12:00-12:45
II) czwartek | 12:00-12:45
JOGA (prowadząca: Kinga Chabros)
I) czwartek | 13:00-13:45
***
*ZDROWY KRĘGOSŁUP
Zajęcia pomagają wzmocnić mięśnie pleców i poprawić postawę, łącząc delikatną gimnastykę z technikami oddechowymi. To doskonała profilaktyka bólu kręgosłupa i sposób na relaks. Ćwiczenia są dostosowane do możliwości osób starszych i prowadzone w spokojnym tempie
**TAI CHI
Tai Chi to łagodna forma ruchu wywodząca się z chińskiej tradycji. Zajęcia skupiają się na płynnych, spokojnych ruchach, pracy z oddechem i utrzymaniu równowagi. Regularna praktyka wspiera zdrowie fizyczne, redukuje stres i poprawia koncentrację. Regularne ćwiczenie Tai Chi wspiera zdrowie serca, układ krążenia i pracę stawów.
***SHIATSU
Shiatsu to wywodząca się z Japonii metoda pracy z ciałem oparta na delikatnym ucisku i harmonizowaniu przepływu energii w organizmie. Zajęcia pomagają redukować napięcie, poprawiają samopoczucie oraz wspierają relaks i naturalną regenerację organizmu. Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe techniki i zasady tej terapii, ucząc się, jak poprzez dotyk i świadomą pracę z ciałem, wspierać zdrowie i wewnętrzną równowagę.
****PILATES
Trening pilatesu ma celu wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni głębokich, a co za tym idzie poprawę postawy, jak również obniżenie poziomu stresu, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, poprawę krążenia krwi i odciążenie kręgosłupa. Zajęcia poprawiają postawę, równowagę oraz elastyczność ciała. Idealne dla osób w każdym wieku, które chcą zadbać o zdrowie bez nadmiernego obciążenia stawów.
*****JOGA
Zajęcia jogi to połączenie delikatnego ruchu, oddechu i relaksu. Pomagają zwiększyć elastyczność, wzmocnić ciało i uspokoić umysł. Dostosowane do potrzeb seniorów, uczą uważności i pozytywnie wpływają na jakość życia. W dodatku joga jest równie skuteczna, co bezpieczna. Dobrze dobrany ruch rozciąga stawy i zwiększa ich mobilność, uwalniając organizm od stresu i napięcia.
podobne wpisy
Sprawdź także
Wspieraj nasze
działania
Wspieraj nasze działania i razem twórzmy lepsze jutro dla seniorów. Twoja pomoc umożliwia nam organizowanie wsparcia, aktywności i opieki, które przyczyniają się do poprawy jakości życia starszych osób. Każda darowizna to krok ku bardziej godnej i radosnej starości.


















