Przypominamy o wernisażu w piątek 26 kwietnia – widzimy się o 16:30 w naszym biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2! :)

A zapraszamy Was do naszej Galerii ART-SENIOR po raz kolejny, bo oprócz prac wspomnianych w zeszłym tygodniu, będziecie mieli okazję zobaczyć obrazy kolejnej Artystki – Anieli Kucińskiej! :)

Aniela Kucińska na swojej wystawie pokaże siedem różnych obrazów (trzy pejzaże i cztery portrety) – które chociaż zostały namalowane na przestrzeni kilku lat, łączą w sobie tą samą ideę – traktują o ulotności, czułości, znaczeniu wrażeń i doświadczeń jednostki oraz bazują na jej osobistych przeżyciach.

"Aniela Kucińska urodziła się w 2001 roku w Gdyni. Od 2020 roku studiuje Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni prof. Krzysztofa Gliszczyńskiego.

Brała udział w kilku wystawach zbiorowych w Polsce oraz za granicą, m.in. w "Defabryce" w Warszawie, na międzynarodowej wystawie "Duch Wolności" w Parlamencie Europejskim w Brukseli, na Festiwalu "Gdynia Design Days" oraz w Centrum Sztuki "Galeria EL" w Elblągu. Jej projekt, zatytułowany "fragment rozmowy czterech kobiet" (2022), był emitowany na polskim kanale TVN Fabuła w ramach Festiwalu "Kino 2022. Młoda Ukraina".

W maju 2023 roku miała miejsce jej pierwsza wystawa indywidualna "gdybyś zamknął oczy i jednocześnie trzymał je szeroko otwarte" w Willi Bergera w Sopocie. Choć zajmuje ją głównie malarstwo, porusza się również w obszarze rzeźby i wideo. Poza sztuką interesuje się poezją i filozofią, które bardzo silnie wpływają na jej twórczość".

1 wernisaż + 2 wystawy = 22 cudowne, warte zobaczenia obrazy
I wbrew pozorom my nie liczymy sztuk -my liczymy na sztukę! (:

Przypominamy, że Galeria ART-SENIOR to inicjatywa gdyńskiej Fundacji FLY. W 2022 roku zamieniliśmy ściany biura Fundacji w przestrzeń wystawienniczą promującą sztukę Artystów (amatorów i profesjonalnych) wywodzących się z różnych środowisk i pokoleń. Galeria ART-SENIOR jest miejscem spotkań dla wrażliwych artystycznie dusz - bez względu na metrykę! :)