logo facebook1-150x75
Fundacja FLY rekomenduje...
Kliknij, żeby się przekonać...

Zapraszamy na wykład: Arktyka - lody - badania. 07.04.2015.

ArktykaW imieniu Gdyńskiego Uniwesytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na wykład Arktyka  - lody - badania. Wykład odbędzie się 7 kwietnia 2015, o godz. 17.00 w Auli Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni, Al. Jana Pawła II. Wykład poprowadzi kpt. Marek Marzec. Wstęp wolny.

Zapraszamy na wykład: Niewidoczny świat bakteriofagów - zagrożenia i korzyści dla ludzi. 13.04.2015.

Niewidoczny świat bakteriofagówW imieniu Gdyńskiego Uniwesytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na wykład w ramach przedmiotu: nauki przyrodnicze. Wykład odbędzie się 13 kwietnia 2015 o godz. 17.00 w Sali ON Instytutu Oceanografii. Niewidoczny świat bakteriofagów- zagrożenia i korzyści dla ludzi. Wykład poprowadzi dr Piotr Golec. Wstęp wolny. 

Wykłady "Spotkania ze Sztuką" - 25.03.2015

plakat p 1 CopyW imieniu klubu MW "Riwiera" zapraszamy w środę, 25 marca br. o godz. 17.00 na spotkanie z cyklu Spotkania ze Sztuką pt. Impresjonizm i puentylizm - XIX wieczny przełom w sztuce. Przedmiotem wykładu są zmiany jakie zaistniały w sztuce artystycznej w Europie. Spotkanie odbywa się co miesiąc, w ostatnią środę miesiąca o godz. 17.00. Wykłady prowadzi Władysław Pitala, artysta plastyk, członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Prelekcja odbędzie się w Klubie MW "Riwiera" w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, sali 213. Wstęp wolny.

Dieta Seniora - nowe wykłady od 10 marca.

Zfruits 465832 1280 Copyapraszamy do udziału w nowych wykładach prowadzonych przez Koło Naukowe Studentów Dietetyki GUMED na temat zdrowego odżywiania. Początek zajęć 10 marca (wtorek) godz. 15.00. W trakcie wykładów poruszona zostanie tematyka: 
- podstawy zdrowego żywienia u osób po 50tym roku życia,
- profilaktyka i żywienie w cukrzycy,
- profilaktyka i żywienie w nadciśnieniu tętniczym,
- czytanie etykiet oraz kształcenie dobrych nawyków konsumenckich,
- dieta śródziemnomorska i wegetariańska, jako profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych,
- ew. inne tematy zaproponowane przez uczestników zajęć.
Informacje i zapisy w biurze Fundacji.

Świąteczny Kiermasz Wielkanocny

Serdecznie zapraszamy naDSC02307 kopia Copy Świąteczny Kiermasz Wielkanocny. Od dziś (2 marca) w siedzibie Fundacji, za symboliczne kwoty, można kupić ręcznie robione dekoracje oraz drobne upominki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie w całości na finansowanie Klubu Młodzieżowego FLY, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych gdyńskiej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Kiermasz potrwa do końca marca 2015 r.

Marcowy IKS

2015 03 GXZapraszamy do lektury marcowego numeru "Gdyńskiego IKS-a", naszego pozytywnego miesięcznika społeczno-kulturalnego. Od 26 lutego szukaj wersji drukowanej w mieście (lista punktów dystrybucji http://fundacjafly.pl/en/gdynski-iks/punkty-dystrybucji). W numerze: Str. 2 Wieści z Fundacji FLY, Str. 3 Historia z dreszczykiem, Str. 3 Spotkanie z... Sabiną Czupryńską, Str. 4 Starowiejska kulinarnie, Str. 4 Obiektyw IKS-a, Str. 5 Dole i niedole wróbla domowego, Str. 6 Historia Dnia Kobiet, Str. 6 Kobiety kontra stereotyp, Str. 7 Nie mogę mieć planów - wywiad z Bogdanem Smagackim, Str. 8 Aktywność ruchowa Seniorów – dziś o kręgosłupie, Str. 8 Za stary, za młody? Fundacja FLY przeciw dyskryminacji ze względu na wiek, Str. 9 Caffe Anioł zaprasza, Str. 9 Nowe centrum kultury w Polsce, Str. 9 Scenariusz napisany przez życie, Str. 10 Młodzi na emigracji, Str. 10 Żyją obok nas - bezdomni, Str. 11 Osobowości ubiegłego stulecia – Pol Pot cz. 2, Str. 11 Co nowego w modzie wiosennej, Str. 12 Poznaj świat z Fundacją FLY, Str. 12 Królik z grzybami w śmietanie.

Sklepik charytatywny "Z głębokiej szuflady" - 28 lutego 2015

sklepik 26 02 2015Po raz kolejny w tym roku,w najbliższą sobotę, 28 lutego godz.10.00 - 15.00 zapraszamy na zakupy w sklepiku charytatywnym "Z głębokiej szuflady"! Zachęcamy wszystkich do przeszukiwania swoich szuflad i przynoszenia rzeczy, które są już niepotrzebne, a komuś mogą się przydać i sprawić wiele radości. Rzeczy sprzedawane są za symboliczne kwoty. Ofiarować można książki, zabawki, gry, płyty, porcelanę, torebki, biżuterię i wiele, wiele innych. UWAGA - nie przyjmujemy odzieży! Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest tym razem na projekt walki z ageizmem. W ostatniej edycji sklepiku udalo się na ten cel zebrać aż 1001 zł!

Odwołany spektakl "Biesy" - 28 lutego 2015

Teatr Miejski w Gdyni odwołał spektakl "Biesy" 28 lutego 2015 (sobota) z powodu złamania nogi przez aktora Macieja Wiznera, grającego jedną z głównych ról (Piotr Wierchowieński). Osoby, które zakupiły bilety w biurze Fundacji proszone są o zgłoszenie się do kasy biletowej Teatru w ciągu 7 dni, w celu zwrócenia lub wymiany biletów na inny termin.

Strefa Piękna z Fundacją FLY

strefa piekna 24 02 2015W każdą II i IV środę miesiąca w godz. 9.15 - 11.15 zapraszamy na dodatkowe, otwarte zajęcia "Stefy piękna". Będą się one odbywały niezależnie od zajeć ujętych w harmonogramie (najbliższe 4 marca) W trakcie spotkań można będzie skorzystać z porady wizażystki i specjalisty zdrowego żywienia i suplementacji, dobrać kosmetyki do typu urody, dokonać Analizy Składu Ciała, skorzystać z zabiegu SPA dla dloni. Można będzie również zakupić kosmetyki oriflame w promocyjnych cenach oraz suplementy diety i odżywcze koktajle dla zdrowia i urody. Początek zajęć otwartych 11 marca 2015. Informacje i  zapisy w biurze Fundacji od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00 telefonicznie lub osobiście.

Koncert "Muzyczny świat Meksyku"

Muzyczny świat MeksykuZapraszamy 26 luty 2015 o godz. 19.00 na koncert "Muzyczny świat Meksyku", który odbędzie się w sali koncertowej Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9. Na koncercie pojawią się najpiękniejsze melodie meksykańskie, brazylijskie, argentyńskie, tworzące opowieści o życiu, tańcu oraz śpiewie mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej. Bilety w cenie 35 PLN do nabycia w biurze Fundacji.

Page 1 of 11

przycisk zmiany w planie3

Kalendarium Fundacji

kalendarium-fly

Projekty realizowane przez Fundację FLY wspierają:

48708 fileot

2014 asos logo kolor cr

gm kosakowo herb

Biuro fundacji

ul. Świętojańska 36/2
(I piętro nad Pizza Hut, wejście obok Biedronki)
81-372 Gdynia

Adres fundacji

ul. Płk. Dąbka 201 A lok. 19
81-155 Gdynia

Kontakt

Tel. kontaktowy : 693-996-088
Kontakt : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Kontakt www : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Go to top